Rechercher dans ce blog

Thursday, June 30, 2022

Zpříjemněte si svátky třemi povedenými hrami zdarma - iDNES.cz

Na první pohled to může vypadat, že Epic Store tentokrát upřednostnil kvantitu před kvalitou, ale nenechte se mýlit. Všechny tři hry z aktuální nabídky mají co nabídnout, i když pravda je, že ne každému.

Nejzvučnějším jménem z celé trojice je bez debaty multiplayerová akce Hood: Outlaws & Legends. Velmi temné a násilné zpracování zbojnické legendy sice neposbíralo nejlepší recenze, pokud však máte po ruce pár přátel s kterými můžete zformovat koordinovaný tým, určitě za nějakou tu hodinku vašeho života stojí.

Hood: Outlaws & Legends
Hood: Outlaws & Legends

Hood: Outlaws & Legends

Iratus zase na první pohled připomíná slavný Darkest Dungeon, byť podle většiny hráčů není tak frustrující. Pohyb v podzemních katakombách s volbou směru pak odkazuje na „kartičkový“ hit Slay the Spire.

Hlavní náplní jsou každopádně skvělé taktické souboje. Důležitý není jen výběr party, která se vhodně doplňuje, ale také rozmístění a řeší se i takové atributy, jako je třeba příčetnost. Samozřejmostí ovšem je postupné rozšiřování základny.

Iratus: Lord of the Dead
Iratus: Lord of the Dead

Iratus: Lord of the Dead

Pro největší tvrďáky je tu pak Genforce – Mutagen, což je úvodní díl rozsáhlé fantasy ságy, ve které můžete vytvářet vlastní příšery a pak s nimi bojovat proti jiným příšerám. Graficky to vypadá mizerně, ale 94 % pozitivních recenzí na Steamu naznačuje, že se pod nevzhlednou slupkou skrývá komplexní a propracovaná hra.

Geneforge 1 - Mutagen
Geneforge 1 - Mutagen

Geneforge 1 – Mutagen

Všechny tři hry si můžete vyzvednout v obchodě Epic Store (odkaz), poté vám zůstanou již napořád. Jen pozor, máte na to pouze týden, poté budou zase nahrazeny jinými hrami.

Adblock test (Why?)


Zpříjemněte si svátky třemi povedenými hrami zdarma - iDNES.cz
Read More

Samsung Galaxy Xcover6 Pro je ryze pracovní mobil. Má zvýšenou odolnost, vyměnitelnou baterii a umí režim DeX - MobilMania.cz

Samsung představil nového zástupce modelové řady Xcover, zatím nejvýkonnější smartphone Galaxy Xcover6 Pro. A zatímco dřívější Xcovery svými funkcemi spíše paběrkovaly, nový model konečně výrazněji pokročil. 6,6" PLS LCD displej nabízí rozlišení Full HD+ se 120Hz obnovovací frekvencí, a pokud displeji nastavíte větší citlivost, je možné jej ovládat i v rukavicích.

Telefon je i nadále věrný standardům řady Xcover. Tělo telefonu s rozměry 169 × 80 × 9,9 mm a o váze 235 gramů i tentokrát splňuje zvýšenou odolnost IP68 a americký armádní standard MIL-STD810H. Výpočetní výkon obstarává 6nm Snapdragon 778G, tedy jen nepatrně méně výkonný čipset, než Snapdragon 778G+ u chystaného modelu Nothing Phone.

Klepněte pro větší obrázek
Odolný Galaxy Xcover6 Pro splňuje odolnost IP68 a MIL-STD810H

Odolná novinka od Samsungu bude mít 6GB operační paměť a 128GB úložiště, které si rozšíříte microSD kartami až o 1 TB v samostatném slotu. Zbylé dvě pozice v bateriovém prostoru obsadíte nanoSIM kartami. V rámci konektivity můžete počítat s 5G sítěmi, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 i s NFC.

Pod zadním krytem najdete uživatelsky vyměnitelnou 4 050mAh baterii, kterou dobijete přes USB-C či přes samostatné POGO piny. Maximální dobíjecí výkon je 15 Wattů, s bezdrátovým nabíjením se nepočítá. Přes kabel i bezdrátově bude možné na telefonu rozjet desktopový režim DeX. Díky zachovanému jacku můžete k telefonu připojit i libovolná drátová sluchátka.


Nejoblíbenější odolné telefony

Další oblíbené odolné telefony


Na zádech telefonu je připraven 50Mpx hlavní foťák (F1.8), na něhož navazuje 8Mpx širokáč (F2.2) doplněný duální přisvětlovací diodou. Videa natočíte maximálně v rozlišení 4K s 30 fps. V displejovém výřezu čeká třináctimegapixelová selfie. Uvnitř telefonu běží Android 12 s grafickou nadstavbou One UI 4 včetně zabezpečeného režimu Knox. Výrobce u telefonu vyzdvihuje pět let bezpečnostních záplat a čtyři další generace Androidu.

Novinka je nástupcem loňského Xcoveru 5:

Galaxy Xcover6 Pro se bude nabízet jen v černé barevné variantě, v průběhu července bude k dostání pro firemní zákazníky za 14 999 Kč. 

Adblock test (Why?)


Samsung Galaxy Xcover6 Pro je ryze pracovní mobil. Má zvýšenou odolnost, vyměnitelnou baterii a umí režim DeX - MobilMania.cz
Read More

Google znovu upravil vzhled webového Gmailu a začne na něj uživatele postupně převádět - Živě.cz

Na konci ledna Google odhalil budoucí podobu Gmailu. Firemní i domácí uživatelé ji měli možnost již půl roku testovat, pokud si nový kabátek sami aktivovali. Teď se redesign posouvá do další fáze a tvůrci oznámili, že jej vybraným uživatelům začnou nabízet jako výchozí. Zatím ale pořád budou mít možnost se vrátit.

A co je nového? Gmail už neplýtvá bílou, ta už tvoří pouze pozadí nepřečtených zpráv. Hlavní změnou je ovšem to, že Google na jednu stránku přidal vedle pošty i (skupinový) chat a videohovory. Uživatelské rozhraní doplnil o levý boční panel, v němž se můžete přepínat mezi Gmailu, Chatem, Spaces a Meet.

Má to tu výhodu, že kdo používá všechny možné komunikační prostředky, může mít v prohlížeči otevřenou pouze jednu kartu a mezi čtyřmi službami se okamžitě přepínat. Pokud někde čeká zpráva, u ikonky příslušné služby se zobrazí počet nepřečtených notifikací.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Stará, nová a ještě novější verze Gmailu

Kromě toho, že se nový Gmail začne postupně vnucovat uživatelům, došlo i další úpravě vzhledu. Google nasadil designový jazyk Material You, takže stránka už není šedivá, ale překrývá ji barevnými odstíny, standardně modrými. Změnil také tlačítko pro vytvořeného nového Gmailu a zavedl též rychlejší nastavení, kterým půjde Chat i Meet vypnout, takže stránka přijde o zmíněný boční panel a zůstane viditelný pouze Gmail.

Google původně avizoval, že redesign bude od června dostupný pro všechny bez možnosti návrat, ale plány – zdá se – o několik měsíců posunul.

Adblock test (Why?)


Google znovu upravil vzhled webového Gmailu a začne na něj uživatele postupně převádět - Živě.cz
Read More

Wednesday, June 29, 2022

Obří skvrna na Slunci se přes noc dvojnásobila a míří přímo k Zemi - Dotyk.cz

Na Slunci se objevila před pár dny velká sluneční skvrna, která dostala název AR3038. Od doby, kdy byla zaznamenána, se už tak obří skvrna za pouhých 24 hodin zdvojnásobila a míří přímo na Zemi. Nejedná se o silnou erupci, ale i tak je zajímavé sledovat, jak se skvrna posouvá a co její výskyt znamená.

Sluneční skvrny jsou tmavé skvrny na povrchu Slunce. V těchto místech se silná magnetická pole, vytvořená prouděním elektrických nábojů ze sluneční plazmy, zauzlují a pak prasknou. Tím dojde k vyvolání sluneční erupce, což je uvolnění energie nebo tzv. výbuch záření. Sluneční erupce generuje explozivní proudy slunečního materiálu nazývané výrony koronální hmoty (CME), které jsou dle jejich síly dále klasifikovány. Sluneční erupce se pohybují rychlostí světla, a proto jim trvá pouhých 8 minut, než k nám dorazí z průměrné vzdálenosti asi 150 milionů kilometrů.

Na nové video o sluneční skvrně AR3038 se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Co je skvrna AR3038?

Sluneční skvrna s názvem AR3038 se podle webu Spaceweather.com od neděle 19. června do pondělní noci 20. června zvětšila na 2,5násobek velikosti Země. V tuto chvíli činil její průměr zhruba 31 900 kilometrů. Poté pak zůstala skvrna Země zůstane v hledáčku sluneční skvrny ještě několik dní. Ovlivnilo to nějak Zemi?

Ač by se mohlo zdát, že protože skvrna tak rychle roste, mohlo by nás to nějak ovlivnit, není tomu tak. Obří sluneční skvrna je méně děsivá, než by se mohlo zdát, jelikož erupce, které vyprodukuje, patří do třídy M. Třída M pak zahrnuje erupce, které obvykle způsobují krátké výpadky rádiového vysílání, které ovlivňují polární oblasti Země, a menší radiační bouře.

Pokud se sluneční skvrna vytvoří v blízkosti slunečního rovníku, tak jako AR3038, trvá jí zhruba dva týdny, než se vydá na cestu přes Slunce tak, aby již nebyla obrácena k Zemi. To tedy znamená, že nyní je skvrna již výrazně ve druhé polovině své cesty, stále však v hledáčku Země.

Podívejte se i na toto video:

Zdroj: Youtube

Erupce třídy M jsou poměrně běžné

Jak uvedl zmíněný web, skvrna AR3038 má nestabilní magnetické pole 'beta-gama', které ukrývá energii pro sluneční erupce třídy M (střední velikosti), a je přímo obrácena k Zemi. Erupce třídy M jsou nejběžnějším typem slunečních erupcí.

Obvykle se děje to, že když středně silná anebo silná sluneční erupce zasáhne horní vrstvy zemské atmosféry, rentgenové a ultrafialové záření erupce ionizuje atomy. Následkem toho je znemožněn odraz vysokofrekvenčních rádiových vln a vznikne tzv. rádiový výpadek.

Tyto rádiové výpadky jsou potom viditelné nad těmi oblastmi Země, které jsou během erupce osvětleny Sluncem. A i výpadky mají svou klasifikaci, od R1 do R5 podle vzestupné závažnosti. 

Síla slunečních bouří

V dubnu a květnu letošního roku způsobily dvě sluneční erupce výpadky R3 nad Atlantickým oceánem, Austrálií a Asií. Zatím největší sluneční bouří, jakou jsme kdy v novodobé historii zaznamenali, byla tzv. byla Carringtonova událost z roku 1859. Při této erupci se uvolnilo zhruba tolik energie jako při výbuchu 10 miliard jednomegatunových atomových bomb. Došlo k usmažení telegrafních systémů po celém světě a polární záře byla tehdy jasnější než světlo Měsíce v úplňku. Viditelná byla až z Karibiku. Kdyby k podobné události došlo dnes, způsobila by bilionové škody a vyvolala rozsáhlé výpadky proudu. To ale v případě AR3038 nehrozí.

Vědci předpokládají, že sluneční aktivita bude v příštích několika letech neustále stoupat a v roce 2025 dosáhne celkového maxima, než opět poklesne.

Zdroje:

www.universetoday.comwww.livescience.comwww.newsweek.com

Adblock test (Why?)


Obří skvrna na Slunci se přes noc dvojnásobila a míří přímo k Zemi - Dotyk.cz
Read More

Čínská kosmická loď pořídila snímky celé planety Mars, včetně jižního pólu - ceskatelevize.cz/ct24

Loď Tchien-wen-1 úspěšně dorazila k rudé planetě loni v únoru v rámci první čínské mise. Na povrch planety umístila robotické vozítko, zatímco kosmické plavidlo zkoumalo planetu z vesmíru.

Mezi snímky pořízenými lodí byly i první čínské fotografie jižního pólu Marsu, kde se nachází téměř všechny vodní zdroje planety.

Vodu, která se skrývá pod ledem na jižním pólu planety, objevila v roce 2018 sonda Evropské vesmírné agentury (ESA). Nalezení podpovrchové vody je klíčové při určování potenciálu planety pro život a také pro zajištění trvalého zdroje vody v případě, že se průzkumu zúčastní posádky.

Planeta kráterů

Mezi další snímky lodě Tchien-wen-1 patří fotografie čtyři tisíce kilometrů dlouhého kaňonu Valles Marineris a impaktních kráterů na severu Marsu, které jsou známé jako Arabia Terra.

Rovněž poslala snímky ve vysokém rozlišení okraje rozsáhlého kráteru Maunder i pohledu shora dolů na 18 tisíc metrů vysokou štítovou sopku Ascraeus Mons, kterou poprvé objevila sonda NASA Mariner 9 před více než pěti desetiletími.

Adblock test (Why?)


Čínská kosmická loď pořídila snímky celé planety Mars, včetně jižního pólu - ceskatelevize.cz/ct24
Read More

Nejlepší odolné telefony | mobilenet.cz - mobilenet.cz

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.

Nejlepší odolné telefony

CAT S62 Pro

Osvědčeným výrobcem odolných telefonů je značka CAT, který má v portfoliu vlajkový model S62 Pro. Ten nadále rozvíjí možnosti lákavé termokamery, kterou však již integroval do těla, nejsme svědky nevzhledného hrbu jako u starší generace. Výbava je postavena na 5,7" Full HD+ displeji a stále solidním Snapdragonu 660. Nasazen je Android 11, což už bohužel není nejnovější verze.

Telefon je pogumován, plní certifikaci IP68, odolá pádům, teplotním výkyvům a displej je krytý sklíčkem Gorilla Glass 6. Za pozornost stojí, že výrobce si za odolností stojí a záruka se vztahuje na vše, co stupně krytí deklarují. Smířit se musíte s vyšší cenou, která se blíží k hranici 13 tisíc korun.

Nokia 800 Tough

Odolný telefon pro některé stále znamená primárně zařízení na telefonování, které disponuje spíše menším displejem méně náchylným na poškození. Ačkoliv od představení Nokie 800 Tough uplynul už více než rok a půl, nadále jde o povedený klasický telefon za 2,5 tisíce korun. Na první pohled jde o skutečně robustní mobil, který vydrží pády, výkyvy teplot, samozřejmě mu nevadí voda či prach. Pro někoho může být praktická i přítomnost masivního poutka. V náročných podmínkách oceníte dlouhou výdrž či možnost zapnout si svítilnu.

Ačkoliv Nokia vypadá jako zcela tradiční telefon, částečně pokukuje mezi smartphony, neboť využívá KaiOS. Máte možnost si doinstalovat hry a aplikace, přičemž telefonu není cizí LTE či možnost vytvoření Wi-Fi hotspotu. Z mobilu základně obsloužíte i internet, byť na pohodlí klasického dotykového smartphonu tato Nokia zdaleka nemá. Smířit se musíte také s velmi obyčejným fotoaparátem se 2 megapixely, který fotí podprůměrně.

Nokia XR20

Nabídku odolných telefonů loni příjemně oživila Nokia XR20. Na první pohled mobil, který nevypadá jako neohrabaný hromotluk. Přesto má odolnou konstrukci, nevadí mu prach ani voda. Dostalo se na velký 6,67" IPS displej s Full HD+ rozlišením, který je mírně zapuštěn, a tak chráněn. Odolná Nokia vás může příjemně překvapit například stereo reproduktory či podporou bezdrátového nabíjení. Výrobce se také kasá 4letou softwarovou podporou. Prostředí tak bude i za několik let nadále aktuální.

Nokii XR20 si můžete zakoupit na CZC.cz.

Mezi odolnými telefony Nokia XR20 slušně fotí, což se hodí, pokud často navštěvujete přírodu a chcete si uchovat nějaké vzpomínky. Smířit se musíte se slabším procesorem či absencí nabíječky v základním balení. Líbit se vám nemusí ani vyšší hmotnost, ale ta je u telefonu se zvýšenou odolností obvyklá, a také s vysoká cena, která překračuje 14 tisíc korun.

Samsung Galaxy XCover Pro

Máte jisté obavy z méně známých značek a raději byste volili osvědčenou klasiku? Pro vás je připraven Samsung Galaxy XCover Pro, který po letech půstu přináší do portfolia jihokorejského výrobce lépe vybavenou a současně opravdu odolnou alternativu. Má dostatečně kvalitní 6,3" Full HD+ displej, avšak smířit se musíte s jen průměrným procesorem či pouze 64GB interní pamětí. Na druhou stranu jde o robustní zařízení s vyvýšenými boky, které větší displej spolehlivě chrání. Velkou výhodou je propracované a dobře optimalizované prostředí Androidu 11, kdy budete též pravidelně dostávat aktualizace.

Na zadní straně objevíte dva fotoaparáty, kdy hlavní doplňuje i praktická ultraširokoúhlá kamerka. Poměrně vzácnou vlastností je možnost uživatelsky vyměnit baterii. V případě potřeby si tak můžete pořídit záložní a snadno ji vyměnit. To se rozhodně může hodit, protože výdrž nepatří k silným stránkám XCoveru Pro, který se na českém trhu nabízí za 12 tisíc korun.

Apple iPhone 13 Pro

Na závěr dnešního výběru jsme si nechali trošku odlišná zařízení, která na první pohled nepřipomínají obrněný vůz a současně nejsou odolná vůči pádům. První zmíníme Apple iPhone 13 Pro. Ten sice neodolá pádům, jedná se v zásadě o běžný chytrý telefon, ale chlubí se certifikací IP68. Ani na tom by však nebylo nic zvláštního. Apple však letos u nové řady iPhonů 13 garantuje odolnost proti vodě po dobu 30 minut v hloubce až 6 metrů. To je cca 4násobek oproti většině konkurentů.

Apple iPhone 13 Pro Max

Výbava iPhonu 13 Pro je samozřejmě špičková. Disponuje kvalitním OLED displejem se 120 Hz, výkonným procesorem Apple A15 Bionic nebo skvělou sestavou tří zadních fotoaparátů. Telefon má i stereo reproduktory a bezdrátové nabíjení. Nepotěší ale pomalým drátovým nabíjením, výřezem v displeji a znovu dodejme, že se nejedná o čistokrevný odolný telefon.

Sony Xperia 10 IV

Xperia 10 IV dokazuje, že telefon se zvýšenou odolností nemusí být nezbytně nutně drahý. Letošní novinka vás vyjde na zhruba 12 tisíc korun a chlubí se dvojitou odolností dle certifikací IP65 a IP68. Telefonu tak nevadí pád do vody ani vyloženě prašné prostředí. Telefon vás zaujme kompaktnějšími rozměry a kvalitním OLED displejem s moderním ochranným sklíčkem Gorilla Glass Victus.

Sony Xperia 10 IV

Mezi plusy lze zařadit i zajímavou fotovýbavu. Telefon má hlavní 12megapixelový fotoaparát s optickou stabilizací obrazu a navrch přihazuje 8megapixelový ultraširokoúhlý objektiv i 8megapixelový teleobjektiv s dvojnásobným bezztrátovým zoomem. Vhod přijde i nejnovější prostředí s dobrou optimalizací. Na druhou stranu se ani Xperia 10 IV nevyhnula přešlapům. Nezlvádá nahrát 4K video, Snapdragon 695 je spíše průměrný a chybí stereo reproduktory.

Adblock test (Why?)


Nejlepší odolné telefony | mobilenet.cz - mobilenet.cz
Read More

Čínská kosmická loď nafotila celou rudou planetu - Novinky.cz

Jeho nos vypadá jako penis. Fanouškům se nelíbí nová podoba Monkey Islandu - iDNES.cz

[unable to retrieve full-text content]

  1. Jeho nos vypadá jako penis. Fanouškům se nelíbí nová podoba Monkey Islandu  iDNES.cz
  2. Diskuse: Jeho nos vypadá jako penis. Fanouškům se nelíbí nová podoba Monkey Islandu  iDNES.cz
  3. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Jeho nos vypadá jako penis. Fanouškům se nelíbí nová podoba Monkey Islandu - iDNES.cz
Read More

Apple šetřil a zákazník má smůlu. Základní MacBook Pro 13 s čipem M2 má pomalejší SSD než minulá generace - Živě.cz

Apple při představení nového MacBooku Pro ukazoval nárůsty výkonu čipu M2 oproti M1, což se dle prvních testů ukazuje jako pravda. Avšak jaksi zapomněl zmínit, že u základní 13palcové verze s nejmenším 256GB SSD dostanete oproti minulé generaci poloviční výkon úložiště.

Problém se ukrývá v tom, že minulá generace MacBooku Pro s čipem M1 používala pro 256GB SSD dva 128GB čipy NAND flash, díky čemuž mohl být přístup dvoukanálový, a tím pádem rychlejší. Tento systém funguje u SSD odjakživa, takže ty největší modely SSD mají díky paralelizaci i největší rychlosti, především u zápisu.

Nový MacBook Pro s čipem M2 má ale 256GB SSD tvořené pouze jedním čipem. Výsledkem je, že rychlost sekvenčního čtení je pouze 1,45 GB/s, zatímco minulá generace s 256GB SSD dosahovala na 2,9 GB/s. V případě zápisu to je 2,2 GB/s (M1) vs. 1,46 GB/s u verze s M2.

Vzhledem k tomu, že rychlost úložiště je u mnoha aplikací velmi důležitá a rychlejší výpočetní čip to nezachrání, určitě zvažte spíše nákup modelu alespoň s 512GB SSD, kde už jsou použité dva 256GB čipy NAND flash a rychlost je srovnatelná s minulou generací. Bohužel rozdíl v ceně je poměrně vysoký – 6 tisíc korun.

Uvidíme, jaká bude situace u 14palcových a 16palcových MacBooků Pro, které ještě M2 nedostaly. Tento problém ale asi nenastane, protože i v té nejzákladnější konfiguraci mají v současnosti 512GB SSD.

Adblock test (Why?)


Apple šetřil a zákazník má smůlu. Základní MacBook Pro 13 s čipem M2 má pomalejší SSD než minulá generace - Živě.cz
Read More

Monday, June 27, 2022

Jak těžké může být udělat remaster? - iDNES.cz

Oprášit nějakou starou herní klasiku, trošku ji přeleštit, přidat podporu dřív nepoužívaným širokoúhlým displejům a prodávat znovu za „výhodnou“ cenu.

Remaster Blade Runnera je bez nejmenšího přehánění horší než 18 let starý originál.

Vypadá to jako snadný recept na úspěch, vždyť na to stačí pár šikovných programátorů. A ono to skutečně funguje, protože při zabrnkání na správnou nostalgickou strunu lidé nakupují impulzivně, nikoli s rozmyslem. Bohužel tato situace dospěla až do současného stavu, kdy se vydavatelé nestydí nabízet fanouškům remastery, které jsou z objektivního hlediska mnohem horší než původní originály.

Aktuálně herním světem hýbe kauza nepovedeného remasteru klasické adventury Blade Runner. Jde o jednu z nejlepších herních adaptací filmové předlohy vůbec, která ve své době působila jako z jiného vesmíru. Co vám budu povídat, sám jsem se na remaster těšil jako malý kluk. Jednak tu hru totiž nekriticky zbožňuji (viz starší retro článek), jednak se o převedení do nové podoby postaralo zkušené studio Nightdive, které podobným způsobem restaurovalo například Strife, Shadow Mana nebo třeba Harvestera.

Grand Theft Auto: The Trilogy sice v recenzích propadlo, ale prodávalo se dobře.

Jenže výsledek je tentokrát naprosto tristní a hra bez nejmenšího přehánění vypadá hůř než na CRT monitorech v roce 1997 a hraje se hůř než kuličkovou myší.

Nejen že zde máme spoustu nových chyb, způsobených přechodem na jiný engine, ale ona i ta údajně vylepšená grafika spočívá pouze v tom, že je vše jen nechutně rozmazané.

Remastery starých her jsou samozřejmě už z podstaty jen dojením peněz, herní společnosti ovšem v poslední době překročily všechny hranice a zákazníkům se otevřeně smějí do obličeje.

A to i ty vůbec největší, jako je třeba Activision Blizzard nebo Take Two, jejichž WarCraft 3: Reforged a Grand Theft Auto Trilogy směle soupeří v ranku nejhůř hodnocených her na Metacriticu vůbec (a mimochodem v posledních dvou letech zvítězily v kategorii zklamání roku i v našich anketách). A nejde bohužel o výjimky, z poslední doby se namátkou vůbec nepovedly ani remastery strategie Commandos, Knights of the Old Republic nebo třeba hororového Silent Hillu.

WarCraft III: Reforged byl přímo ukázkový případ špatného remasteru.

Proč tomu tak je, poodhalil vývojář Simon Thomley ze studia HeadCannon, které je podepsáno pod rovněž zhusta kritizovaným remasterem klasické hopsačky Sonic Origins. Pro vydavatele je totiž evidentně důležité jen to, aby šla stará hra na nových strojích pustit, a víc už je nezajímá.

„Nebudu lhát a říkat, že to, co jsme předali společnosti Sega, bylo dokonalé, ale za to, co je v Origins teď, zodpovědní nejsme,“ obhajoval se fanouškům na soukromém twitterovém profilu s tím, že komunikace se slavným vydavatelstvím byla vše, jen ne růžová. „Už od začátku jsme opakovaně žádali o odklady, ale bylo nám řečeno, že nejsou možné. Nabídli jsme aspoň, že se ke hře vrátíme po vydání kvůli patchům a updatům, ale doteď nevíme, jestli se tak vůbec stane,“ stěžoval si dál.

Samozřejmě nemůžeme házet všechny remastery do jednoho pytle, ovšem obecně platí, že byste k nim měli přistupovat hodně opatrně. Jinak se bohužel stylizujete do role dojné krávy, která si navíc ještě nechá kálet na hlavu.

Adblock test (Why?)


Jak těžké může být udělat remaster? - iDNES.cz
Read More

Sunday, June 26, 2022

Fossil Gen 6 Hybrid: když vám nevoní chytré hodinky - Svět Androida

Fossil Gen 6 Hybrid: když vám nevoní chytré hodinky

Mohlo by vás zajímat

Posting....

Adblock test (Why?)


Fossil Gen 6 Hybrid: když vám nevoní chytré hodinky - Svět Androida
Read More

Podvodníci prý prodávají ex-těžební karty s poškozenými paměťmi - Svět hardware

Po nedávném krachu kryptoměn, během nějž klesla hodnota Etherea i pod 1000 USD, se skokově snížil výkon celé ethereové sítě, přičemž ten i nadále spíše klesá, i když jen pomalu. Velcí těžaři si přitom mohou dovolit těžbu dotovat v naději na to, že dnes vytěžené Ethereum bude mít zítra mnohem vyšší hodnotu. To má ostatně svou logiku, neboť díky odlivu těžařů zbyde větší odměna pro ty, kteří vytrvají. Kdo však nemá pevné nervy, raději se zbavuje své výbavy, dokud ta má nějakou hodnotu, neboť ta dlouhodobě klesá. 
Vždy tu ale byly otázky točící se kolem kvality a životnosti karet, které byly dlouhodobě využívány v těžbě. To pochopitelně závisí primárně na jejich výrobci, ale pak i na tom, jak se k nim těžaři chovali a jak je měli vyladěné. Nyní se přitom dle serveru HotHardware množí případy, kdy těžař prodal kartu s defektní pamětí, což se přitom snažil zamaskovat. 
Jako příklad je tu uvedena stížnost čínského zákazníka, který před kartami od těžařů varuje. Uvádí, že si takto pořídil MSI GeForce RTX 3080 Suprim X v cca poloviční ceně, než na jakou dnes přijde v obchodě. Až pak zjistil, že ta má ve skutečnosti o 2 GB paměti GDDR6X méně, takže funguje pouze s 8 GB a aby to vůbec šlo, byla modifikována. Je přitom možné a spíše rovnou pravděpodobné, že paměť této karty selhala už dříve a těžař provedl potřebné úpravy, aby na ní mohl dále těžit, ostatně 8 GB na Ethereum stále bez problémů stačí.
Je také jasné, že těžař a posléze i zákazník nepřišel jen o 2 GB paměti, ale také o 20 procent ze šířky paměťové sběrnice, a tím i o stejný díl celkové propustnosti. Video na Bilibili ukazuje údajný postup, kterým lze donutit kartu ignorovat část své paměti. To zahrnuje modifikaci BIOSu a stanovení paměťových adres, jež GPU nebude používat.
Otázka však je, zda je takováto modifikace vůbec možná a nabízí se tu i vysvětlení, že jde ve skutečnosti o GeForce RTX 3070 Ti, která se navenek tváří jako RTX 3080, i když sám majitel paměťové osekané karty se dušuje, že jde skutečně o RTX 3080.
Bazarový prodej těžbou opotřebených grafických karet ovšem nyní bují především v Asii, kde jde i o hromadné prodeje v živých aukcích. Čili právě v Asii je i větší prostor na případné podvody, ovšem jak ukazuje i případ prodané MSI GeForce RTX 3080 Suprim X, zákazníci mohou narazit na cenově velice zajímavé nabídky.  

Adblock test (Why?)


Podvodníci prý prodávají ex-těžební karty s poškozenými paměťmi - Svět hardware
Read More

Saturday, June 25, 2022

Mobil a herní ovladač v jednom. Test Poco F4 GT - iDNES.cz - iDNES.cz

Herní telefony jsou v posledních letech populárním, byť celkem úzce zaměřeným segmentem. Hraní her na mobilech je každopádně pořád na vzestupu: vycházejí stále nové tituly a celá řada z nich se řadí i do kategorie e-sportu, tedy se v nich pořádají i turnaje lákající profesionální hráče. Ačkoliv je „herním mobilem“ prakticky každý, který má vysoký výkon, schopný displej a větší baterii, stále se najdou kousky, které na „paření“ zkrátka dávají větší smysl.

Přesně tak se jeví právě i model F4 GT. Výrobce Poco, který formálně spadá pod značku Xiaomi, už několik let své top modely zaměřuje na zákazníky, kteří chtějí co možná nejvyšší výkon za přijatelnou cenu, ovšem tentokrát je tento špičkový model zaměřený ještě na užší výběr v této cílové skupině: hráče her. Tedy ne že by se pro ostatní uživatele nehodil, ovšem právě hráči u něj najdou jednu opravdu solidní výhodu.

Co je na designu unikátního?

Hlavním lákadlem modelu F4 GT je dvojice bočních tlačítek. Ta jsou navíc v základu ukryta pod povrchem rámečku a vysunout se dají jen v případě, že je potřebujete využívat. Je to celkem chytré řešení, ovšem zároveň vám na boku budou i tak vyčnívat dva posuvníky, kterými se tlačítka vysouvají. Buď tu tedy budete mít čtyři vystouplá tlačítka, nebo jen dvě, kompletně plochý bok nebude nikdy.

Dvojici těchto bočních tlačítek využijete především ukazováčky při držení telefonu horizontálně a v podstatě zastupují „triggery“ (spouště) na klasickém herním ovladači. Pořád tedy musíte využívat ovládání her i palci na dotykovém displeji, ovšem máte výhodu, že vám na něm ve vybraných akčních titulech nemusí překážet tlačítko spouště, například pro střelbu. Vybraná hra však musí takové nastavení podporovat, což není pravidlem.

Poco F4 GT
Poco F4 GT

Aby si tato speciální tlačítka mohl výrobce obhájit i při nabízení telefonu nehráčům, lze jim přiřadit i jinou funkci. Můžete je využívat například jako spuštění fotoaparátu nebo pro aktivaci svítilny. A dokonce existuje i možnost vysunutí tlačítek přiřadit vybraný zvuk, třeba start motoru auta. Někoho to asi potěší, jiní se této funkci obloukem vyhnou.

Telefon sám o sobě je jinak poměrně těžký. Aby také ne, když má kovové boky a skleněná záda. Hmotnost dosahuje 210 gramů. Poco F4 GT také s rozměry 162,5 × 76,7 × 8,5 mm není nic pro příznivce kompaktních smartphonů. Záda telefonu jsou naštěstí lehce zaoblena a s držením v ruce nebudete mít problém.

Na těle si můžete vedle unikátních tlačítek všimnout také dvojice reproduktorů, bočního tlačítka sloužícího zároveň jako čtečka otisků prstů, infraportu, USB-C konektoru a také trochu neobvyklého mikrofonu, navíc umístěného na levém boku telefonu. Ten má fungovat během hlasové komunikace v průběhu hry jako náhrada za obvyklé mikrofony, které ovšem při hraní zakrýváte dlaněmi.

Co nabídne displej?

S obrazovkou u modelu Poco F4 GT jsme se už několikrát setkali jak u současných, tak třeba i loňských modelů. Vzhledem k jeho specifikacím se však moc není čemu divit, je totiž výborný a vlastně na něm není moc co zlepšovat. Konkrétně jde o AMOLED panel s úhlopříčkou 6,67 palce a rozlišením 1 080 × 2 400 pixelů. Vyšší rozlišení by ubralo výkon ve hrách a větší obrazovka by se možná už v ruce nedržela tak dobře.

Poco F4 GT

Samozřejmě se můžete těšit i na 120Hz obnovovací frekvencí, což je přesně ta věc, která je namířena i na hráče. Obraz ve hrách bude mít tedy výrazně plynulejší animace a poznáte jej i při běžném používání třeba při prohlížení sociálních sítí nebo internetu. Displej je plochý a ve středové části u horního okraje najdete průstřel pro 20Mpix čelní selfie kamerku.

Jaký je výkon a výbava?

Modely značky Poco a konkrétně série F zpravidla nabízejí výborný výkon a model F4 GT není žádnou výjimkou. Srdcem telefonu je totiž aktuálně nejmodernější procesor Snapdragon 8 Gen1, což v praxi znamená, že aktuálně nic lepšího ani neseženete. Pokud jde o výkon ve hrách a obecnou svižnost systému, nemusíte si dělat žádné starosti.

Výkonnostní test AnTuTu nám naměřil vysoké skóre 970 tisíc bodů, což je v podstatě současná špička: jen pár dalších modelů se dovedlo přehoupnout lehce přes hranici jednoho milionu bodů. Vyzkoušeli jsme nejrůznější moderní tituly jako například PUBG New World, Fortnite i Asphalt 9 a v žádném jsme nezaznamenali problémy s plynulostí.

Poco F4 GT

Telefon u českých prodejců najdete pouze v jedné variantě, a to s 12 GB operační paměti a 256 GB prostoru pro data. Nevýhodou je ovšem fakt, že si nenavýšíte kapacitu úložiště pomocí paměťové karty – slot bohužel chybí. Do telefonu se vejdou alespoň dvě SIM.

Fyzickou konektivitu v podobě USB-C jsme již zmínili, sluchátkový jack zde budete hledat marně. Bezdrátová konektivita dále nabídne připojení k 5G sítím, dále také Bluetooth 5.1 a NFC pro mobilní platby. A jak bývá u modelů spadajících pod Xiaomi zvykem, tak drobným bonusem je i infračervený port, který nahradí dálkové ovládání různých zařízení.

Základem softwaru telefonu je Android 12 s grafickou nadstavbou MIUI 13, která se však nepatrně liší od té, kterou najdete v „hlavních“ telefonech značky Xiaomi. Projevuje se to především lehce rozdílným stylem ikonek v menu nebo ukládáním nainstalovaných aplikací do samostatného menu namísto hlavních ploch. Vlevo vedle domovské plochy najdete chytré karty asistenta od Googlu.

Obvyklým tématem v případě hodnocení mobilů značek od Xiaomi je aplikační balast. Ačkoliv jsme z produkce této firmy narazili i na daleko horší provinilce, i tak si mohl u modelu F4 GT pár aplikací navíc odpustit. Jmenovitě zde nad rámec základní výbavy najdete nákupní aplikaci Amazon, streamování hudby Spotify, sociální sítě Facebook a TikTok, streamovací službu Netflix či speciální herní režim.

Jak moc rychlé je nabíjení?

Přiznejme si na rovinu, že telefon moc času na nabíječce trávit nebude. Nabídne totiž extrémně rychlé 120W nabíjení, se kterým 4 700mAh baterii nabijete už za 17 minut. Xiaomi tuto technologii nabízelo už loni v modelu 11T Pro a od té doby nás stále vysoká rychlost nabíjení nepřestává překvapovat. Telefonu ovšem bohužel chybí možnost bezdrátového nabíjení.

Obsah balení

Co se výdrže týče, ta není úplně nejlepší. Respektive je zcela průměrná, ovšem pokud se má počítat s tím, že hráči nebudou baterii telefonu moc šetřit, pak je na místě očekávat něco okolo standardní jednodenní výdrže. Intenzivním hraním můžete telefon klidně vybít i rychleji. Jenže stačí vzít v potaz fakt, že si během přestávky na svačinu mobil nabijete zase na plnou kapacitu, a rázem není ani kratší výdrž žádný problém.

Jak telefon fotí?

Nyní se dostáváme k největší slabině telefonu. Mobily řady F zkrátka nejsou žádní mistři fotografie, od toho má Xiaomi jiné modely. A tak zde najdete poměrně průměrnou sestavu fotoaparátu v čele s hlavním 64Mpix senzorem se světelností f/1,9, následuje 8Mpix širokoúhlá kamerka (úhel záběru 120 stupňů) se světelností f/2,2 a nakonec také poněkud nadbytečný 2Mpix makrofotoaparát.

Fotografie pořízená smartphonem Poco F4 GT
Fotografie pořízená smartphonem Poco F4 GT
Fotografie pořízená smartphonem Poco F4 GT
Fotografie pořízená smartphonem Poco F4 GT

Pokud bychom tyto parametry vytrhli z kontextu tohoto konkrétního telefonu a zaměřili se jen na ně, pak bychom měli pocit, že hodnotíme nějaký telefon za pět tisíc korun. Hlavní senzor není ani opticky stabilizovaný, o optickém zoomu není už vůbec řeč. Širokoúhlý fotoaparát má často zcela odlišné podání barev než ten hlavní a do šera se nehodí vůbec.

Fotografie pořízená smartphonem Poco F4 GT
Fotografie pořízená smartphonem Poco F4 GT
Fotografie pořízená smartphonem Poco F4 GT
Fotografie pořízená smartphonem Poco F4 GT

Ruku na srdce, tento telefon si asi jen málokdo bude kupovat proto, že s ním chce hlavně fotit. Pokud jej přece jen z kapsy na nějakou tu příležitostnou momentku vytáhnete, tak poslouží stejně tak dobře jako jakákoliv jiná střední třída – hlavním senzorem za dobrého světla pořídíte celkem solidní snímek, ovšem jinak opravdu nečekejte zázraky.

Mám si Poco F4 GT pořídit?

Telefon se aktuálně dá sehnat za 15 490 korun a za tuto cenu jde ve své kategorii o poměrně bezkonkurenční zařízení. Spousta hráčů si sice pravděpodobně obstojně vystačí i s nějakým levnějším modelem s druhým či třetím nejvýkonnějším procesorem, ovšem boční tlačítka nahrazující funkce gamepadu mohou spoustu hráčů přesvědčit, aby si připlatili.

Lákavost této nabídky se navíc nemusí týkat jen hráčů. Pořád jde totiž o poměrně obstojný mobil s výborným displejem, výkonem a rychlým nabíjením. Výdrž a konektivita je také na dobré úrovni, design působí sice trochu mohutně, ale i tak prémiově. Jen vám nesmí vadit onen futuristický herní design zad.

Bohužel pro zákazníky, kteří by Poco F4 GT zvažovali jako zástupce běžného smartphonu, je nevýhodou především naprosto průměrný fotoaparát. Za stejnou či nižší částku, můžete najít daleko lépe fotící kousky, třeba Samsung Galaxy S20 FE nebo dokonce některý z levnějších iPhonů.

Pokud sháníte něco jen „na výkon“ a o prémiový design či tlačítka navíc vám tolik nejde, pak můžete sáhnout třeba po Motorole G200, která má také velice silný procesor, trochu větší baterii a obstojný displej, ušetříte však více než pět tisíc korun. Trochu rychlejší nabíjení s podobnou výbavou jako tato motorola nabídne také Realme GT 2, u kterého oproti poku ušetříte také několik tisíc korun. Pokud však míříte pouze po tom nejvýkonnějším procesoru současnosti, pak nic levnějšího než Poco F4 GT zkrátka neseženete.

Adblock test (Why?)


Mobil a herní ovladač v jednom. Test Poco F4 GT - iDNES.cz - iDNES.cz
Read More

Levný huawei exceluje baterií. Dražší sourozenec ji má menší - iDNES.cz

Huawei na akci v Istanbulu představil novinky pro evropské trhy. Mezi nimi jsou i dva smartphony nižších tříd. Nova Y70 patří do low-endové kategorie, čemuž odpovídá příznivá cena 3 990 Kč. Lépe vybavený model Nova Y90 už s cenou 5 490 Kč spadá do střední třídy. Oba telefony se budou prodávat na českém trhu, uvedené ceny platí právě pro něj.

Přístroje přichází na trh s obvyklým handicapem smartphonů Huaweie. Tedy bez služeb Googlu. Některým zákazníků to zjevně není na překážku, Huawei portfolio smartphonů stále rozšiřuje. A přestože je zřejmé, že většinu byznysu mu dělají jiné segmenty trhu, na mobily rozhodně nezapomíná.

Nás víc zaujala levnější novinka. Hlavním tahákem je v jejím případě baterie s kapacitou 6 000 mAh. To je aktuálně rekordní hodnota pro přístroje známých značek, konkurent je jen jeden: výprodejová Motorola G60 za 5 990 Kč. Další přístroje se stejně velkou nebo větší kapacitou baterie se rekrutují ze značek Oukitel, Doogee nebo Umidigi, a to často v „pancéřovaném“ provedení.

Další výbava Novy Y70 odpovídá své třídě s několika výjimkami. Takže je zde HD+ displej s úhlopříčkou 6,75 palce, zatím nekonkretizovaný procesor, 4 GB operační a 128 GB uživatelské paměti. Především poslední položka je v rámci low-endové třídy nadstandardní.

Fotoaparát má tři snímače. Hlavní má rozlišení 48 Mpix, dále je zde 5Mpix širokoúhlý snímač a třetím je senzor hloubky ostrosti. Použití širokoúhlého snímače musíme pochválit, není to u low-endů zatím standardem a přes menší rozlišení je to praktická výbava. Vpředu ve výřezu je pak osmimegapixelová kamerka.

Mnoha zákazníkům se bude líbit sluchátkový konektor, systémový konektor je USB-C. Velkou baterii je potřeba živit, v tomto případě je k dispozici 22W nabíjení. Telefon se vyrábí ve třech barvách: modrá, bílá a černá. Které budou v prodeji na českém trhu, zatím nevíme. V každém případě lesklý kryt chytá otisky jako málokterý jiný přístroj.

Nadchne operační pamětí, ale foťákem zklame

Druhá novinka se jmenuje Nova Y90 a minimálně cenou se už řadí do střední třídy. Má lepší displej než levnější sourozenec, ale zároveň menší baterii a celkově je méně zajímavá i sestava hlavního fotoaparátu.

Displej je v tomto případě už FHD+ a má úhlopříčku 6,7 palce. U této novinky už výrobce uvádí i konkrétní procesor, kterým je Snapdragon 680. Operační paměť má velmi solidních 8 GB, což je na nadstandard. Uživatelská pak má opět 128 GB. Baterie má menší kapacitu, Nova Y90 si musí vystačit s 5 000mAh článkem. Ovšem je zde docela rychlé 40W nabíjení.

Méně nadšení přináší hlavní fotoaparát. Je zde hlavní 50Mpix snímač, ale chybí širokoúhlý a místo něj má novinka dvoumegapixelový makro snímač. Třetím je snímač hloubky ostrosti, opět s 2Mpix rozlišením. Přední kamerka má i zde rozlišení 8 Mpix, ale je už v průstřelu. Oba telefony se liší designem fotomodulu. Levnější Y70 má sestavu snímačů vlevo pod sebou, dražší model má velký kruhový fotomodul, který víc slibuje, než kolik nabízí.

I model Nova Y90 má sluchátkový konektor a USB-C jako systémový. Má i NFC, které levnějšímu modelu zřejmě chybí. Výrobce telefon nabízí ve čtyřech barvách: modré, bílé, černé a tou čtvrtou je asi nejzajímavější zelené provedení. Které varianty budou v prodeji v Česku, v této chvíli není známo.

Adblock test (Why?)


Levný huawei exceluje baterií. Dražší sourozenec ji má menší - iDNES.cz
Read More

Friday, June 24, 2022

Nové PlayStation Plus dorazilo ik nám - Zing - hry, recenze her, preview, videa a novinky

Do Česka a Slovenska dorazila nová verze předplatitelského programu PlayStation Plus, která tuto službu výrazně proměňuje a nabízí celkově tři úrovně.

V rámci první, která se jmenuje PS Plus Essential, získáte v podstatě identické bonusy, jaké byly dostupné v předchozí podobě služby.

O něco dražší verze PS Plus Extra pak navíc nabízí přístup ke knihovně vybraných titulů z PlayStationu 4 a PlayStationu 5, mezi nimiž naleznete třeba Returnal, Assassin’s Creed Valhalla, NBA 2K22 či Bloodborne.

No a nejdražší varianta PS Plus Premium vám k tomu všemu ještě dá přístup k časově omezeným trialům nových her (třeba Horizon Forbidden West, Cyberpunk 2077, Tiny Tina’s Wonderlands a Elex II), ke katalogu klasik z PS1, PS2, PS3 a PSP a cloudovému streamování.

Jednotlivé rozdíly můžete podrobněji prozkoumat v infografice níže.

V náhledu zase naleznete hranou ukázku, oslavující tento příchod.

Nové PlayStation Plus dorazilo i k nám PS PLUS

Určitě je také dobré připomenout ceny, které jsou následující:

PlayStation Plus Essential

  • 1 měsíc – 235 Kč
  • 3 měsíce – 650 Kč
  • 12 měsíců – 1560 Kč

PlayStation Plus Extra

  • 1 měsíc – 365 Kč
  • 3 měsíce – 1040 Kč
  • 12 měsíců – 2600 Kč

PlayStation Plus Premium

  • 1 měsíc – 445 Kč
  • 3 měsíce – 1300 Kč
  • 12 měsíců – 3120 Kč

Jednotlivé úrovně můžete pořídit v oficiálním obchodě.

Každopádně co vy? Už novou verzi testujete? Případně jak se vám zatím pozdává? Dejte nám to vědět třeba v komentáři.

Adblock test (Why?)


Nové PlayStation Plus dorazilo ik nám - Zing - hry, recenze her, preview, videa a novinky
Read More

Nová sluchátka Huawei FreeBuds Pro 2 zatopí AirPods Pro. Duální měniče se postarají o Hi-Res zvuk, inteligentní aktivní potlačení hluku o ticho - Živě.cz

Huawei představil svá nová prémiová sluchátka FreeBuds Pro 2. Jde o první sluchátka tohoto výrobce s vysokým rozlišením zvuku a duálním zvukovým systémem.

Klepněte pro větší obrázek

Novinka sází především na kvalitní zvuk. Ten zajistí duální konstrukce, kdy o pořádné basy se stará 11mm dynamický měnič se čtyřmi magnety, čisté středy a výšky dostal na starost mikro-planární měnič. Výsledkem je udávaný frekvenční rozsah 14 Hz až 48 000 Hz, sluchátka získaly i certifikáty Hi-Res Audio a HWA (Hi-Res Wireless Audio Union). Bluetooth 5.2 nabídne i aktuálně nejkvalitnější kodek LDAC, samozřejmě že nechybí AAC a SBC. Potěší i Multilink, tedy současné připojení dvou zdrojů zvuku. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sluchátka FreeBuds jsou osazena trojicí mikrofonů, které se postarají o kvalitní přenos hlasu (nechybí ani AI algoritmus), ale také o účinné aktivní potlačení okolního hluku, výrobce udává až o 47 dB. K dispozici je také příposlech okolních zvuků, nebo poslech čistě okolních hlasů s potlačením jiných okolních hluků. 


Nejoblíbenější sluchátka Huawei 

Další oblíbené sluchátka Huawei 


Sluchátka jsou také vybavena třemi dynamickými algoritmy pro optimalizaci poslechu zvuku, které v reálném čase zpracovávají změny hlasitosti, individuální rozdíly ve zvukovodu, ale také změnu způsobu nošení. Odolnost proti vodě, potu i prachu dle IP54 samozřejmě nechybí, takže je lze využít i pro sportovní aktivity.

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka mají výdrž na jedno nabití 4 hodiny s ANC a 6,5 hodiny bez potlačení hluku, s malým a lehkým pouzdrem se odstanete celkem na 18 hodin (s ANC) či 30 hodin (bez ANC) poslechu, nabíjení pouzdra bude k dispozici jak bezdrátové, tak přes USB-C.

Nová sluchátka Huawei FreeBuds Pro 2 se budou prodávat ve třech barvách, bílé, stříbrné a modré. Oficiální cena je 4 999 Kč, už se už dají předobjednat a výrobce k nim aktuálně přidává chytré hodinky HUAWEI Band 7 zdarma.

Zdroj: Huawei 

Adblock test (Why?)


Nová sluchátka Huawei FreeBuds Pro 2 zatopí AirPods Pro. Duální měniče se postarají o Hi-Res zvuk, inteligentní aktivní potlačení hluku o ticho - Živě.cz
Read More

Thursday, June 23, 2022

Designér fantazíruje nad příštím špičkovým samsungem. Ještě je ovšem brzy - iDNES.cz - iDNES.cz

Autorem možné podoby vrcholného samsungu řady Galaxy S23 je indický grafický designér Parvez Khan, který vystupuje pod pseudonymem Technizo Concept. Na tomto poli není žádným nováčkem, za sebou má řadu různých designových návrhů smartphonů. Včetně podoby současného Samsungu Galaxy S22 Ultra, kdy více než tři měsíce před jeho oficiální premiérou nebyl na základě četných úniků daleko od pravdy (více viz Nový seriálový hit: Jak bude nakonec vypadat nejlepší samsung?).

Koncept jeho nástupce, tedy modelu Galaxy S23 Ultra je však nutné brát s velkou rezervou. O této nadcházející generaci není totiž prozatím nic známo, Samsung se nyní soustředí na nové generace svých skládacích modelů Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip, kterých se tak logicky týkají současné úniky. V případě toho druhého se do světa dostaly dokonce fotografie reálného přístroje (více viz Samsung zase neuhlídal novou skládačku. Pikantní je fotka s nálepkou).

Podle Khana se Samsung u nadcházejícího vrcholného modelu Ultra bude i nadále držet odlišného designu oproti zbylým zástupcům řady Galaxy S23. Zadní fotosestavu budoucí „ultry“ tak zasadil do prakticky čtvercového modulu vystupujícího nad úroveň zad. Je osazen třemi snímači včetně obřího 200Mpix.

Samsung ho představil již loni v září a původně se spekulovalo, že jej má obdržet už model Galaxy S22 Ultra. Nakonec jej však nejdříve nasadí konkurence, u vrcholných samsungů se (nebo jeho vylepšená verze) objeví až v příštím roce (více viz Samsung už sice má 200Mpix foťák, ale dřív ho nasadí konkurence).

Khan modelu Galaxy S23 Ultra přisuzuje také nadcházející špičkový procesor od Qualcommu, tedy Snapdragon 8 Gen2. Displej telefonu má být i nadále po stranách zaoblený, chybět nebude ani dotykové pero. Model Ultra totiž ve výrobním portfoliu Samsungu nahradil oblíbenou řadu Galaxy Note. A to je jeden z hlavních důvodů, proč má ultra oproti svým dvěma sourozencům odlišný design.

Adblock test (Why?)


Designér fantazíruje nad příštím špičkovým samsungem. Ještě je ovšem brzy - iDNES.cz - iDNES.cz
Read More

Toto se Applu fakt povedlo. Udivující výkon v tichém chladném kabátku - iDNES.cz - iDNES.cz

Počítači Apple se na Technetu nezabýváme příliš často. Zejména proto, že pokud se člověk rozhodne pro ekosystém Apple, možnosti výběru se mu výrazně zúží a zpravidla stačí najít zlom, ve kterém mu dává smysl konfigurace a přestává stačit peněženka, takže reálně nepotřebuje s výběrem tolik radit.

Výjimku jsme udělali loni, když jsme zbrusu nový procesor M1 v MacBook Air porovnali se srovnatelným strojem osazeným x86 procesorem Intel – MacBook Air s procesorem Apple M1 zašlapal verzi s Intelem do země. Podrobněji jsme také rozebrali, proč je nový procesor z produkce Apple taková „bomba“.

Další zvláštní příležitost je právě teď – procesor M1 má novou výkonnější verzi MAX a my jsme díky obchodu iWant dostali možnost jej vyzkoušet v malém desktopu Mac Studio M1 MAX, kde nehrozí jeho svázání omezeným odvodem odpadního tepla a může naplno ukázat, co umí. A aby byla „uživatelská zkušenost“ optimální, doplnili jsme jej monitorem Studio Display 5K.

Nabušený tichošlápek

Do rukou se nám dostala jedna ze skromnějších konfigurací, ve které procesor M1 MAX doplňuje 32GB unifikované paměti a 500 GB SSD úložiště – ta vyjde na 56 990 Kč. Pokud se při konfiguraci rozvášníte na 64 GB a 8TB úložiště, dostanete se na více než dvojnásobek.

Procesor je ve všech verzích MAX stejný, má deset výpočetních jader, přičemž osm jich je „performance cores“ pro výpočetně náročné úkoly a dvě „power-eficiency cores“, které s minimální spotřebou vyřeší na výkon nenáročné úlohy. Čip má dále 24 grafických jader a 16 „neural engine“ jader pro práci s modely neuronových sítí. Má hardwarovou akceleraci videa H.264, HEVC a ProRes, pro práci s ProRes je vybaven i hardwarovými dekodéry. Na zpracování videa je tak připraven excelentně.

Apple Mac Studio

Náročné práci odpovídá i vybavení čtyřmi USB-C/Thunderbolt 4 porty pro připojení monitorů a externích disků a dalších periferií, jedním HDMI 2.0 (škoda že ne 2.1, takto je limitem 4K@60Hz) výstupem pro monitor či televizor. Nechybí 10 Gbit ethernetový port (zpětně kompatibilní s pomalejšími routery) a dva USB-A 3.0 porty. Na zadní straně naleznete i analogový zvukový výstup pro připojení sluchátek. Na čelní straně je slot pro SDCX kartu a dva USB-C 3.1 porty. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.

Tělo počítače je vyrobeno z hliníku, nasávací ventilační obvody jsou na spodní straně, ohřátý vzduch je pak vyfukován perforací zadní stěny. Má aktivní chlazení, ve zcela tiché místnosti jej i zaslechnete, ale tak, že jej bohatě přehlušíte klepáním na klávesnici – ostatně, vzhledem ke spotřebě nemusí odvádět moc tepla, a tak i hliníková skříň zůstává prakticky chladná.

Apple Mac Studio
Apple Mac Studio

Procesor je totiž neuvěřitelně efektivní. Chytrá zásuvka, do které byl zapojen počítač i s monitorem, nám totiž nikdy neukázala vyšší příkon než 100 W, a to i ve chvíli, kdy běžel benchmark hry Shadows of the Tomb Raider. Zde jsme při rozlišení 1920 x 1080 (předvolba highest) naměřili průměrné snímkové frekvence 76 FPS a při rozlišení 2 560 × 1440 (highest) pak průměrně 53 FPS. To odpovídá výkonu desktopové RTX3060, která sama o sobě dokáže mít skoro 200W příkon.

Perfektní dojem z grafického výkonu na nás zanechalo i Metro Exodus, které jsme si chvíli zahráli – benchmark totiž ve verzi pro MacOS není. A mimochodem, jak Shadows of the Tomb Raider ze Steamu, tak Metro Exodus z Epic Games, jsou nativně podporované v MacOS.

Jak dopadly další výkonové testy?

GeekBench 5 – jedno jádro 1 795 bodů
GeekBench 5 – všechna jádra 12 745 bodů
Cinebench R23 – jedno jádro 1 537 bodů
Cinebech R23 – všechna jádra 12 373 bodů

Zajímala nás i výkonová ztráta při použití překladače Roseta 2 pro běh kódu napsaného pro x86 procesory – o co jde, si vysvětlíme za moment.

GeekBench 5 – jedno jádro 1 366 bodů
GeekBench 5 – všechna jádra 9 907 bodů

Využitím překladače dojde ke ztrátě zhruba čtvrtiny výkonu, což je lepší, než jsme čekali.

Programy pro Intel na systému s M1

Přechod na vlastní procesorovou platformu Apple znamenal přerušení automatické kompatibility starších aplikací s novými počítači. Období, než vývojáři přepíší aplikace do podoby, kdy poběží na ARMovém M1 v nativním režimu, má pomoci překlenout překladač Rosetta 2.

Aplikace pro MacOS pro platformu Intel na systému s procesorem M1 spustíte přes překladač Rosetta 2.

Poté je vždy při spuštění daného programu automaticky aktivována na pozadí a umožní běh programu.

Jak se však ukázalo, najít v červnu roku 2022 zajímavou aplikaci, která neexistuje i ve verzi pro „emkový“ procesor, není úplně snadné. Rosetta 2 tak přijde ke slovu jen výjimečně, nicméně jak vidíte na screenshotech, její pomoc je automatická a jednoduchá. A aplikace FoxIT reader poté na Mac Studio MAX fungovala bezproblémově.

Aplikace u iPadu a iPhonu na desktopu

Jedním z příslibů ARMových procesorů M1 a k tomu přizpůsobenému operačnímu systému MacOS, je možnost spouštět a instalovat aplikace vytvořené pro iOS a iPad OS. Tedy, ne všechny, na první dobrou mi chybělo třeba Spotify, ale mnohé ano.

Aplikace pro iPad a iPhone na desktopu Mac Studio M1 MAX

Aplikace se instalují klasicky z aplikačního obchodu App Store, systém preferenčně vybírá ty pro iPad, když nejsou, tak vezme verzi pro iPhone. Na screenshotu pak vidíte, jak to vypadá na výřezu velké obrazovky. SpeedTest korektně měřil rychlost a „autíčka“ Asphalt 9 normálně jezdila – tedy poté, co jsem v menu nastavil, že mám normální klávesnici, nikoli touchpad.

Windows 11 na Mac Studio M1 MAX

Jsou situace, kdy v MacOS potřebujete spustit program, který pro operační systém Apple neexistuje, nebo chcete – třeba jako programátor – něco ve Windows vyzkoušet. Jde to i na M1 a využijete k tomu virtualizační nástroj Paralells Desktop.

Instalace Windows 11 v systému Paralells Desktop
Instalace Windows 11 v systému Paralells Desktop

Instalace Windows 11 v prostředí Parallels Desktop

V té proběhne trochu zjednodušená instalace Windows, poté klasicky doplníte nové aktualizace a můžete jej používat – jak v režimu plné obrazovky, tak v menším okně. Systém fungoval tak, jak jsme zvyklí, v základní verzi Parallels Desktop má systém k dispozici čtyři virtuální procesorová jádra a osm gigabajtů operační paměti, pokud si pořídíte „Pro“ verzi, dostanete jader i paměti více.

Běžné aplikace fungovaly dle očekávání, fungoval i mikrofon, rozběhat se nám bůhví proč nepodařilo kameru. Normálně lze pracovat třeba s USB pamětí nebo externím diskem, jen se systém po připojení do USB portu zeptá, zda má být využit v MacOS nebo ve Windows.

Windows 11 v systému Parallels Desktop

Původní plán, že zhodnotíme výkon v rámci Windows, nám úplně nevyšel – PCMark se sice nainstaloval, ale pak se omluvil slovy „nejsem optimalizován pro běh na ARMových systémech“ a testy spustit nešly, 3DMark byla podobná písnička. Cinebench jel tak pomalu, že validitě výsledků odmítáme uvěřit.

Co by mohlo vypovídat, jsou výsledky GeekBench 5, ve kterém počítač dosáhl 1 567 bodů v testu jednoho jádra a 5 291 bodů při využití všech (alokovaných virtuálních) jader. Samotný pohyb a práce v systému je svižná, ale potenciál většiny počítače zůstává nevyužit.

Zkusili jsme také nainstalovat Ubisoft Connect a spustit Assassin’s Creed Origins, což se podařilo, ale ačkoli nás uvítalo plynule se pohybující a bleskurychle reagující menu, po spuštění benchmarku či hry jsme nedostali více než 1 FPS, tedy šlo spíše o slideshow.

Studio Display

Tady je to o něco méně veselé. Monitor sice zaujme dokonalým provedením, elegancí a nadstandardní hmotností, technicky to však není žádný zázrak, a to vzhledem k docela vysoké ceně 63 990 Kč zamrzí.

Pozitivně hodnotíme především povrch s nanostrukturou, která zamezuje odleskům světla z okolí – a to funguje skvěle, bez potíží jsem pracoval i s monitorem za zády. Rozlišení 5120 × 2880 pixelů patří ke špičce trhu, je to jeden z mála 5K displejů. Obraz je subjektivně výborný, v systémovém nastavení si můžete vybrat i barevný profil, který má monitor využít. Je příjemný na oči, i při dlouhé konstantní práci. A má výborné pozorovací úhly.

Jenže. Monitoru chybí lokální stmívání (neumí tedy perfektní černou při použití ve tmě), to je v této cenové kategorii překvapivé. Monitor navíc nemá HDR, vystačit si musíte s SDR a jasovým výkonem 600 nitů (při běžném použití celkem dostatečné).

Skvělé jsou naopak vestavěné reproduktory – hrají výborně, mají slušné basy, výrazné středy a slušně vykreslené výšky. Pokud chcete lepší zvuk, musíte sáhnout po kvalitním obednění, běžné malé PC reprobenýnky lépe rozhodně nezahrají.

Mikrofony nabízejí poměrně nadstandardní zvuk, hlas je plný, celkem přirozený a nechybí nižší oktávy. Podcasty bychom stejně nahrávali na samostatný vhodně umístěný mikrofon, ale pro komunikaci je to parádní.

Vestavěná webkamera není úplně zlá, vlastně je lepší než mnoho kamer vestavěných v monitorech a o displejích ani nemluvě, ale z pohledu kvality jiných kamer v elektronice Apple je to „nic moc“.

Přívodní elektrický kabel je napevno, jediné připojení k počítači obstará USB-C/Thunderbolt 4 konektor, další tři USB-C porty jsou HUBem pro připojení periferií. Pokud připojíte notebook, umí 95W power delivery napájení.

Adblock test (Why?)


Toto se Applu fakt povedlo. Udivující výkon v tichém chladném kabátku - iDNES.cz - iDNES.cz
Read More

Metro Awakening zve do tunelů moskevského metra ve virtuální realitě - INDIAN - INDIAN

Abychom vám mohli nabídnout co nejlepší zážitek z našich stránek, používáme ty nejmodernější technologie. Bez JAVASCRIPTU tyto stránky nem...