Microsoft se ale rozhodl naopak do nabídky nezařazovat verze IoT a LTSC (Long-Term Servicing Channel), které připravil v případě aktuálního systému, takže seznam vypadá takto:
- Windows 11 Home
- Windows 11 Pro
- Windows 11 Pro for Workstations
- Windows 11 Education
- Windows 11 Pro Education
- Windows 11 Enterprise
- Windows 11 Mixed Reality
Seznam zveřejnila organizace Bluetooth SIG, která má na starosti dohled nad vývojem daného bezdrátového rozhraní a zajišťuje jeho podporu. Windows 11 Mixed Reality je dle toho plnohodnotné SKU a ne pouze speciální verze vyvinutá zvláště pro HoloLens, takže lze očekávat, že tu bude podpora i jiných headsetů smíšené reality. Či půjde snad i o virtuální či rozšířené? Možná, ale to by asi Microsoft nebyl v označení dané verze tak specifický.
Nemáme tu "zatím" ani speciální verze, jako byla Windows 10 S s omezenými funkcemi nebo Windows 10X pro dvoudisplejová zařízení. To ale samozřejmě neznamená, že se takové časem neobjeví. A stejně tak v nabídce nejsou uvedeny specifické verze chystané pro různé regiony. V tomto případě může jít především o vyžadovanou podporu TPM 2.0, která může být ve verzích pro některé země či regiony vyřazena.
Nakonec je třeba také upozornit, že ačkoliv je tento seznam předložený organizací Bluetooth SIG dnes možná platný, sám Microsoft jej zatím ještě nezveřejnil, takže než tak učiní, leccos se může ještě změnit.
Ceny souvisejících / podobných produktů:
Windows 11 přijdou ve sedmi verzích včetně smíšené reality - Svět hardware
Read More
No comments:
Post a Comment