V průzkumu, který se týkal užívání a preferencí nositelné elektroniky, odpovídalo celkem 4 403 zákazníků společnosti CZC. Ukázalo se, že lidé už mají mnohem větší zájem o segment hodinek oproti levnějším chytrým náramkům. Hodinky s chytrými funkcemi totiž vlastní 44 procent dotázaných, zatímco 12 procent vlastní náramek a tři procenta pak obojí. Dalších 29 procent respondentů pak o koupi uvažuje, ať už se chystají nějaký model koupit v blízké době, nebo aspoň nákup občas zvažují.
Ačkoli by se dalo předpokládat, že největší výhodou nositelné elektroniky je mnohdy nadstandardní sestava zdravotních senzorů, tak čeští zákazníci je pořizují nejčastěji (56 procent) kvůli tomu, aby mohli mít na zápěstí přehled o notifikacích z mobilu. Hned v závěsu však najdeme právě monitoring zdraví (necelých 54 procent) a využití při sportovních aktivitách (téměř 53 procent).
Co se týká značek, které lidé preferují, je na čele žebříčku Apple se svými modely chytrých hodinek Watch (zařízení typu chytrý náramek nevyrábí). Jeho dominance však není tak drtivá, těsně za ním je totiž Samsung a také Garmin, který je oblíbenou značkou sportovců. Značný podíl mají také značky Xiaomi, Amazfit a Garmin.
Značná část uživatelů se přiznala, že nevyužije všechny funkce, které jejich chytré hodinky či náramek nabízejí. Přes 43 procent respondentů uvedlo, že potenciál svých chytrých hodinek či náramků pravděpodobně nevytěžují naplno. A 18 procent majitelů hodinek a náramků přiznává, že je nosí méně, než by měli, a hodinky často leží doma.
Chytré hodinky v Česku zajímají většinu lidí. Oblíbené jsou Apple a Samsung - iDNES.cz
Read More
No comments:
Post a Comment