Rechercher dans ce blog

Friday, February 17, 2023

Čínské „no name“ značky mobilů. Které stojí za úvahu a které radši úplně ignorovat - MobilMania.cz

Čínský mobilní trh je na mnoha místech doslova neprobádanou džunglí. Globálně působící značky jako Xiaomi, Oppo, Vivo, Huawei nebo Honor zná dnes úplně každý. Ale co když trochu nahlédneme pod pokličku? Čínských výrobců, známějších i absolutně neznámých, existují stovky, možná i tisíce. Na jejich telefony narazíte nejen na AliExpressu, ale občas i na světových veletrzích. Spousta z nich působí pouze online, jiné napodobují úspěšnější konkurenci, a někdy samotné označení dokonce chybí.

Jak se v této džungli orientovat? V tomto článku si ukážeme známější čínské značky ze sekce „méně známé“, ukážeme si i značky s horší reputací a také ty, kterým byste se měli, i přes lákavou cenu, raději vyhnout.

Jak dělíme čínské značky?

Extraliga – to jsou známé čínské značky, které se úspěšně dokázaly prosadit na globálním trhu a dlouhodobě mají nemalý podíl prodejů na celosvětovém i lokálním trhu. Patří sem např. značky Huawei, Honor, Infinix, Xiaomi, Vivo, Oppo, OnePlus, Realme, Lenovo, TCL a ZTE (Nubia)

První liga – nejsou už tolik známé, nemusí působit na všech světových trzích, ale fungují jako zavedené společnosti, mají jasnou produktovou strategii, marketing i produkty určité kvality. Patří sem např. značky Cubot, Unihertz, Doogee, Hisense a Meizu.

Druhá liga – tady už se propadáme níže. Telefony mají uniformní design, výrobcům chybí originalita a u části svého portfolia začínají kopírovat. Produktový design je přinejmenším generický, marketing je obvykle dost primitivní. S přivřením obou očí se o těchto telefonech dá ještě přemýšlet, popř. jsou určeny jen pro specifickou skupinu uživatelů. Řadíme sem například značky Ulefone, Umidigi, Oukitel a Oscal.

Okresní přebor – propadli jsme se na úplné dno. Tohle jsou telefony, které nemají žádný design a někdy ani svou vlastní značku. Aktuální Android, to je něco jako sprosté slovo. U těchto značek často nezáleží na kvalitě, ale na kvantitě portfolia. Výrobci lžou ve specifikacích, lákají na falešné vizualizace, které s reálným produktem nemají nic společného. Sem patří značky jako FreeYond, Soyes, Hotwav a X-Tigi

Co všechny tyto modely spojuje? Mimo staršího Androidu se jedná o málo výkonné čipsety (často postarší Mediateky nebo čipsety Unisoc), displeje nevalné kvality a také nudný nebo někdy i nevkusný design. Mnohdy neexistuje pořádný marketing, u některých telefonů jako by ani sama značka nevěděla, co má nabídnout, a proč na trhu vlastně existuje.

Čínská „první liga“

Do této „první ligy“ můžeme zařadit hned několik značek, o nichž se občas zmíníme i na MobilManii. Některé jejich produkty se dokonce pravidelně prodávají i v Česku, některé značky k nám zase své telefony nedodávají, což pro někoho může být škoda. Všeobecně se jedná o kategorii značek, které nejsou v žebříčku popularity úplně nejvýše, ovšem telefony si určitou práci odvedou a za slušnou cenu.

Po těchto výrobcích však nesmíte požadovat případné aktualizace Androidu či aktualizace zabezpečení. Telefony totiž často chrlí „jako Baťa cvičky“, není výjimkou, že i jejich úplně nové modely běží na starší verzi Androidu.

Cubot

Cubot je jednou z mála solventních méně známých čínských značek, jejíž telefony se, tu a tam, nabízí i v Česku. Značka se v minulosti specializovala na odolné smartphony s přídomkem KingKong, aktuálně nám utkvěl v mysli zejména kompaktní 4" smartphone Cubot Pocket. Takových už na trhu mnoho nenajdete.

Cubot je na trhu už přes deset let, a pokud se bavíme o telefonech, které nejsou zařazeny do série KingKong, používá výrobce dosti nahodilé označení telefonů, které často odkazuje na známější modely jiných značek. Mezi poslední telefony patří P50, Note 9, Max 3, X50, C20, Note 20, P40 či X30. Ano, u všech těchto označení se vám zřejmě vybaví značky jako Huawei, Realme nebo Huawei, Cubot chce tedy názvy prvoplánově parazituje na jiných telefonech.

Klepněte pro větší obrázek
Nejnovější telefony od Cubotu postrádají jednotnou strategii v pojmenování, firma se často snaží používat stejné názvy jako známější značky

Ovšem i u aktuálně nejnovějších telefonů svítí stále Android 11, což v době běžně dostupného Androidu 13 nevypadá zrovna dvakrát aktuálně. Cubot nikdy nebyl přeborníkem v aktualizacích systému a zabezpečení, což dokládá naše tři roky stará recenze Cubot X19. Cubot však začal postupem času nabízet i tablety, aktuálně má v nabídce dva, a nezapomněl ani na nositelnosti.

Ty mají opět nehomogenní označení, např. Smart Watch, W03, ID206, C7, N1, apod. Už první pohled prozrazuje, že se má na první pohled jednat o kopie Galaxy Watch, Apple Watch nebo robustních hodinek od Garminu. Žádnou vlastní inspiraci u těchto hodinek s neznámým uzavřeným systémem rozhodně nečekejte. Hodinky jsou často postaveny na čipsetech od Realteku, a česky hovoří jen každý druhý model. Připojíte je však k Androidům i k iPhonům.

Unihertz

Firma Unihertz je známá zejména z Kickstarteru, který používá k propagaci svých telefonů. Od „běžného“ čínského výrobce jej odlišuje zaměření na specifické kategorie telefonů. I proto ji zařazujeme spíše do „první ligy“. Snaha odlišit se a jít proti proudu se totiž cení ze všeho nejvíce. 

Portfolio výrobce obsahuje spoustu odlišných telefonů. Na jedné straně tu máme TickTock-S, odolný 5G smartphone se dvěma displeji, na straně druhé si u Unihertzu pořídíte i telefon do dlaně (Jelly 2 či Jelly 2E). Myslelo se i na příznivce telefonů s obřími bateriemi, konkrétně Unihertz Tank (jak příznačný to název) obsahuje integrovanou 22 000 mAh baterii.

Klepněte pro větší obrázek
Portfolio značky Unihertz nabízí spoustu velmi odlišných smartphpnů - velké baterie, 5G, zvýšená odolnost i QWERTY pod displejem

A aby toho nebylo málo, mezi poslední novinky značky spadá třeba i Titan Slim, který v mnohém připomíná legendární smartphony značky BlackBerry. Na přehledných webovkách značky lze telefony rovnou objednat. Ke každému modelu je navíc připravena přehledná stránka se všemi parametry, a možná by vás ani nenapadlo, že vybíráte na stránkách méně známé čínské značky. Webová prezentace má své mušky, ale celkově je zpracovaná na jedničku. Což se ovšem o některých níže umístěných značkách říct nedá...

Doogee

Značka Doogee je možná některým našim čtenářům známá, protože do světa často vysílá vcelku levné odolné telefony. smartphony sice na první pohled vypadají „na jedno brdo“, značka se je však snaží alespoň nějak odlišit. Jednou přidá noční vidění, podruhé zase větší kapacitu baterie, potřetí zase 108Mpx fotoaparát nebo eSIM.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
U Doogee bychom zůstali jen u odolných smartphonů. Zbytek je jedna velká neznámá...

Robustní telefony s pogumovaným a vyztuženým tělem často splňují normy IP68, IP69K a MIL-STD810G, značka u telefonů nezamlčuje klíčové specifikace, byť některých modelů jsou ceny už trochu vyšší, než je na průměrnou čínskou značku běžné.

Je ale vidět, že se Doogee nespokojí s minimem, v portfoliu tak nemá jen levné čipsety od Mediateku, ale i jeho výkonnější 5G procesory Dimensity, baterie podporují rychlé dobíjení, foťáky mají vyšší rozlišení, baterie vyšší kapacity a displeje často i vyšší obnovovací frekvenci. Díky podpoře NFC s telefony zaplatíte, Androidy bývají u novinek staré jen jednu generaci. A to už je co říci!

Odolné telefony značky stojí za úvahu, běžné „neodolné“ telefony však nemají moc čím překvapit. Design je, buď tuctový, nebo vyloženě šílený, a to jsme vám ještě (raději) neukázali dva tablety a pětici chytrých hodinek. 

Hisense

Značka Hisense je známá zejména v oblasti domácích spotřebičů, televizí a audia, přesto však vyrábí smartphony. Ty se však v Česku oficiální cestou nenabízí. Škoda.

Klepněte pro větší obrázek
Přehledné portfolio smartphonů značky Hisense

Rozdělení portfolia je přitom vcelku jednoduché. Hisense má dvě modelové řady. H je vyšší, E zase určená pro levnější modely. Přímo na webu značky se doklikáte k jednoduchému filtru, v němž si vyberete a seřadíte smartphony podle základních specifikací. 

Nejvýše postavený model Hisense Infinity H60 5G má např. zakřivený AMOLED displej s poddisplejovou čtečkou, 64Mpx fotoaparát (který se trochu zbytečně interpoluje na 108 megapixelů), podporu 5G nebo baterii s 30W dobíjením. Výrobce se sice nevyvaroval dvou zbytečných 2Mpx snímačů, ale záda zase připomínají kůži. Z přední strany nám telefon hodně připomíná Samsung Galaxy S10+. Výkon obstarává Dimensity 810 s podporou 5G sítí. 

Hisense E60 je zase prototyp levnějšího telefonu značky se čtečkou otisků prstů v bočním tlačítku. Displej má vycentrovaný průstřel, baterie zase kapacitu 5 150 mAh. I přesto, že se Hisense nevyvaroval možná až zbytečného rozdrobení portfolia na spoustu malých telefonů, mají dílčí modely smysl a vystupují z běžné šedi čínských výrobců.

Meizu

Jedna ze známějších „méně známých“ čínských značek. Smartphony Meizu se jednu dobu prodávaly i v Česku, dnes už se však musíte spolehnout jen na nákup v zahraničí. Značka má, mimo Čínu, regionální webové stránky jen v Rusku a Turecku. Mimo sluchátek, reproduktorů kabelů a dalších mobilních doplňků Meizu nabízí i smartphony, které vzestupně označuje čísly.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka portfolia značky Meizu, výrobce však od roku 2020 nepředstavil žádný významnější telefon pro globální trhy

I přesto, že Meizu připravuje modely s číslem 19, je na globálních stránkách stále největší novinkou Meizu 17 Pro a Meizu 17 z roku 2020. K těm se však dostanete až při přepnutí na čínskou verzi webu, kde se zatím poslední řada od Meizu nabízí, a to hned v pěti variacích - Meizu 18, Meizu 18 Pro, Meizu 18s, Meizu 18s Pro a Meizu 18X. 

Na dalším listu na vás čeká druhá liga čínských značek, u kterých už musíte často přivřít nejedno oko...

Čínská „druhá liga“

Tady už se propadáme trochu níže. Značky sice na svých webových prezentacích působí stále solventně, ale z názvosloví už se vytrácí originalita, na telefonech si všímáme i hodně netradičních prvků, které úplně poprvé použil úplně někdo jiný. Výrobci mají stále určitý kredit, ale mainstreamem se díky vysokému počtu čínských značek, resp. veké konkurence, rozhodně nestanou.

Umidigi

Umidigi je další čínská značka, který se soustředí primárně na odolné telefony řady Bison. Základem je odolnost, větší baterie a čipsety od Mediateku. U jednoho telefonu řady svítí označení NFC, u jednoho pak 5G (díky Dimensity 900). Zatímco u běžných značek na mobilním trhu je 5G absolutní samozřejmostí, Umidigi se tváří, jako by to byl nějaký nadstandard.

Klepněte pro větší obrázek
Značka Umidigi má hned pět modelových řad. Nejvýkonnější Bison vám možná něco říká, zbytek je úplně neznámý

Řady Umidigi A a Umidigi F mají na zádech vyražený text „Beyond Dreams“, který nenaznačuje nic jiného, než inspiraci u Realme. Telefony obou řad pokrývají různá cenová spektra, ale designově je to všechno „na jedno brdo“. Specifikace jsou sice místy slušné, ale telefon nemají svou vlastní identitu. Řada Power je zřejmě zaměřena na větší kapacity baterií, ovšem „Battery Monster“ Umidigi Power 7S s kapacitou 6 150 mAh o lecčems vypovídá.

Občas v portfoliu narazíte na nepatrně zajímavější modely, osobně bychom se však dívali maximálně po Bizonech, protože zbytek sklouzává ke smartphonové šedi, která je vlastní více čínským značkám. Stejně jako další značky, má Umidigi v nabídce i pár kusů sluchátek, jeden tablet a hodinky, které značka dělí hned do tří podkategorií. (Urun, Uwatch a Ufit). Ovšem i hodinky vypadají spíše jako kopie modelů od Applu a Samsungu.

Ulefone

Armor, Armor X, Note, to jsou tři základní řady značky Ulefone, která k nim ještě přihazuje dva tablety. Značka vyrábí odolné telefony s většími kapacitami baterií, jenže, jejich ceny z běžného čínského průměru už značně vyčnívají. Nejdražší model stojí 700 dolarů (cca 15 tisíc Kč bez DPH), což je ale daň za použitý hardware. V telefonech se totiž často objevuje termokamera FLIR, konektor pro připojení endoskopu, teploměr, mikroskopická kamerka nebo fotoaparát s nočním viděním.

Klepněte pro větší obrázek
Bestsellery značky Ulefone. Podle označení nelze poznat, o jak starý telefon se jedná. Nepomáhá ani to, že značka chrlí telefony na trh jako na běžícím páse

Ulefone má zajímavé telefony, ale doplácí na to, že je zaměřený na vcelku úzkou skupinu uživatelů. Zájemci o odolné telefony, které nevyužijí noční vidění, termokameru ani další doplňky, si u konkurence pořídí daleko levnější modely. Značka si však už postupně vydobyla určité renomé, takže jsou její modely nabízeny i v Česku. Ovšem Ulefone je na trh chrlí takovou rychlostí, že v době kdy oznámil model Power Armor 18, se k nám teprve stabilně dostává „čtrnáctka“. A starší modely neznamenají nic jiného, než starší generaci Androidu.

Nejlevnější modely začínají na 100 dolarech, jenže při cestě do Česka telefony zdraží, a přijdou tak o určitou konkurenční výhodu. Nejnovější modely značky bohužel ještě nemají nejnovější Android 13, přesto Ulefone chrlí na trh jeden telefon za druhým. Orientaci nepomáhá ani nejednotné značení, řada Power Armor je už u čísla 19, zatímco Armor X u jedenáctky. Uživatelé, kteří se v portfoliu neorientují, tak mohou mít pocit, že kupují novinku. Přesto se ale může jednat už o pár let starý telefon.

Ulefone má v portfoliu ale i několik kuriozit. Třeba první odolný telefon na světě se zabudovanými sluchátky nebo telefony, které ochotně přiznávají podporu technologie Apple MagSafe. A to je něco, na co si jiné značky dosud netroufly.

Oukitel

Značka Oukitel mimo záložních nabíjecích stanic nabízí i smartphony, odolné telefony a tablety. Odolné telefony pro nenáročné se snaží vypadat odlišně, jenže třeba model WP21 je ukázkou toho, jak si univerzální design s „hodinkovým“ displejem na zádech může převzít prakticky jakákoliv další značka. Podobně vypadající telefony si na trhu vybavíme rovnou čtyři.

Telefony značky mají větší kapacity baterií, ale také starší a méně efektivnější čipsety. Zvýšená odolnost je tedy skoro vždy podřízena pořizovací ceně. U telefonů často narazíte na starší verzi Androidu (Android 11 či Android 12), občas ale k IP68 a IP69K přibude podpora standardu MIL-STD810, rychlejší dobíjení nebo opravdu vysoká kapacita baterie. Odolné telefony jsou si však často velmi podobné, a tak je vizuálně můžete lehce zaměnit.

Klepněte pro větší obrázek
U Oukitelu jsou telefony až na druhém místě, na první pozici jsou totiž externí nabíjecí stanice

Řada běžných smartphonů je dosti fádní, telefony mají až uniformní „průměrný“ design. Specifikace vypadají na první pohled zajímavě, jenže, jakmile se dočtete až k procesoru (často Unisoc T606 nebo Helio A22), zájem o telefonopadne. U vícefoťákových sestav se dozvíte jen rozlišení hlavního snímače, zbylé dva navíc nemusí být ani „tradiční“ 2Mpx foťáčky. Klidně se může jednat o VGA snímače, jako např. u Oukitelu C25, které jsou úplně k ničemu. Oukitel také nabízí i odolné tablety do terénu, je ale škoda, že je jejich výpočetní výkon hodně nízký.

IIIF150

Značka s krkolomným názvem IIIF150, který v logu firmy připomíná spíše označení „MFISO“, vyrábí odolné telefony, které seženete do deseti tisíc korun. Od umístění v „okresním přeboru“ značku zachránilo to, že její telefony můžete aktuálně sehnat i v Česku. A dokonce na vás česky bude hovořit i uživatelské rozhraní

Klepněte pro větší obrázek
Portfolio značky IIIF150 je plné podobně vypadajících odolných telefonů, značení portfolia nemá logiku

Značení portfolia je však značně chaotické. Najdeme zde řadu Air1, B1, B2021 z předloňského roku i R2022 z loňska. Ve všech případech je třeba si specifikace telefonu důkladně prostudovat. U všech telefonů čekejte větší kapacity baterií (občas s rychlonabíjením) či některé z globálních norem pro zvýšenou odolnost. U všech smartphonů běží výkonnější či častěji méně výkonné čipsety od Mediateku, značka také ochotně uvádí, že fotoaparáty často dodává Sony. Ostatně fotomodul na zádech je u všech modelů dost výrazný.

U telefonů se místy objevují i rychlejší úložiště (UFS 2.2), nejvybavenějším a současně nejtenčím odolným modelem (na světě) je IIIF150 Air1 Ultra, který běží na čipsetu Helio G99. Na první pohled však mohou telefony tyto značky vypadat jako jeden a ten samý model, který se liší jen designem a barvou zadního krytu.

Oscal

Značka Oscal se sama označuje jako výrobce „kreativních“ smartphonů a tabletů. V portfoliu má řadu klasických smartphonů (Oscal C), odolné telefony Oscal S a dvojici tabletů Oscal Pad. Čím větší číslo v názvu, tím i vyšší výbava, každopádně designově značka z běžného čínského standardu prakticky nijak nevyčnívá. Na to, že se má být kreativní, jsme tedy čekali daleko více. 

Klepněte pro větší obrázek
Oscal C60 s nápisem „Jenom statečný“ na zadním krytu

V céčkových telefonech běží Android 12 s nadstavbou Doke OS, v odolných modelech ještě Android 11. Tady si s aktuálností systému nikdo hlavu neláme. Prezentace je zpracována efektně, jenže 226 tisíc bodů v Antutu a čipset Unisoc T606 u nejvybavenějšího modelu ukazuje, že u Oscalu se na výpočetní výkon dvakrát nehraje. U odolných telefonů je výkon ještě horší, ale zato můžete počítat s odolností dle norem IP68 a MIL-STD, displej pak kryje sklo Panda Glass.

Ale je to právě cena, která telefony dostala i na pulty českých prodejen. Nejdražší model nepřevyšuje čtyři tisíce korun. Oscalu však pomohlo i to, že je dceřinou firmou přeci jen o něco známější firmy BlackView, která v Česku telefony pod značkou iGet prodává už delší dobu.

V další kapitole začne mobilní „divočina“ aneb tohle je čínský „okresní přebor“...

Čínský „okresní přebor“

Třetí kategorie značek je dost velká divočina. Patří prakticky k tomu nejlevnějšímu, co můžete v Číně, resp. na Aliexpressu, sehnat. Tedy pokud si odmyslíme ty modely, u nichž je značka rovnou (nebo snad nedopatřením) vypuštěna. Pokud při nákupu telefonů těchto značek čekáte minimum, v reálu čekejte ještě méně. Telefony vás prakticky nemohou „dostat“ na nic jiného, než na extrémně nízkou cenu. Ta však odpovídá i samotné výbavě. A asi není překvapením, že jste o spouště značek možná v životě ještě neslyšeli.

Níže už jsou pouze firmy, které prodávají na asijských portálech a nemají ani svou vlastní značku. Pokud chcete telefon s logem, níže už to prostě nejde. S trochou nadsázky se navíc dá říci, že, čím déle se stránky těchto „no name“ čínských značek načítají, tím hůře vybaveny jsou samotné telefony...

FreeYond

...hned ze startu nás čeká opravdu dlouhé načítání hlavní stránky značky. A to přesto, že má značka v nabídce všehovšudy dva modely - FreeYond F9 a FreeYond M5. U jednoho z telefonů značka zamlčuje výrobce čipsetu, u druhého prozrazuje, že se jedná o Unisoc.

Klepněte pro větší obrázek
Nejlevnější model značky FreeYond F9

Telefony mají IPS displeje, 5 000mAh baterie a unifikovaný design. U „efkového“ modelu běží Android 12 Go, „emko“ má plnohodnotný Android 12. Levnější model má 2 nebo 3GB RAM, dražší smartphone už je přeci jen o něco použitelnější. V prezentaci nás zaujala hlavně tapeta s planetou, kterou už jsme někde viděli...

Ve webové prezentaci se značka opírá o foťáky od Samsungu, o „flagship“ displeje či o důkladné testování. Boční tlačítko bylo stisknuto 200 tisíc krát, kabel byl do telefonu zapojen deset tisíc krát. Co si však představit pod pojmem „200× Ultimate Roller Test“, je však velkou záhadou. Prezentace telefonů vypadá bombasticky, ale angličtina, stejně jako některá tvrzení (Fit between the mobile and the hand is very good, Design that Dare to Surmount, Camera module that expresses endles reverie of future technology), jsou velmi pochybná.

Soyes

Značce Soyes nemůžeme upřít alespoň to, že se alespoň snaží být v něčem jiná. Specializuje se na výrobu malých telefonů, kterých má v nabídce hned pět. Webové stránky však připomínají spíše firmu, která na trh dodává obráběcí stroje, nežli smartphony. 

Klepněte pro větší obrázek
Soyes - kompaktní telefon do dlaně

Telefony jsou voděodolné, podporují Push To Talk, mají NFC, čtečku otisků prstů na zádech vedle fotoaparátu a vícejádrový procesor. Miniaturní displeje mají okolo tří palců, samotný telefon má rozměry rámcově jako platební karta. Na těle telefonu nechybí ani SOS tlačítko, baterie má však velmi malou kapacitu. A co je podstatné - v nejnovějším telefonu běží Android 6!

Hotwav

Hotwav je další čínská značka, která jen horko těžko hledá svou vlastní identitu. Kupříkladu telefony řady Cyber kopírují design telefonů Red Magic. Čínská značka tedy kopíruje čínskou značku, a to už je co říci! Specifikacemi však řada Cyber zmiňovaným herním telefonům od Nubie nesahá ani po kotníky. 

Klepněte pro větší obrázek
Skladba portfolia značky Hotwav. Jedná se zejména o odolné telefony a tablety, jejichž výkon však bude spíše podprůměrný

Níže postavená řada W se specializuje na odolné telefony, ovšem design je hodně „generický“, a dost nám připomíná některé telefony, jejichž značky jsme zařadili do „druhé ligy“. I tentokrát je samozřejmostí nízká cena, byť někde specifikace na první pohled vypadají dosti lákavě (např. 15 000mAh baterie).

Řada T a H obsahuje jen po jednom telefonu, ani u nich však design není nijak originální. V „téčku“ běží Android 12, v „háčku“ zase Android 11. V portfoliu značky se přeci jen trochu vyjímá dvojice odolných tabletů, které jen tak nikde nenajdete. Jenže Helio P60, to je čtyři roky starý čipset střední třídy, který značka používá i v řadě Cyber. Výkon tabletů i telefonů tedy bude spíše podprůměrný. A to platí i o čerstvé novince, modelu Hotwav Note 12 s koženkovými zády, v němž běží „nechvalně známý“ Unisoc T606...

Klepněte pro větší obrázek
Už samotný prodejní slogan nejnovějšího modelu stojí za to... „Hotwav Note 12. Lepší, než to co vidíte“

Značka má snad jen jednu výhodu. Telefony si můžete objednat přímo z webu, a dorazí vám k evropských skladů firmy. 

X-Tigi Mobile

X-Tigi Mobile, to je směsice genericky vypadajících telefonů, které jsou naházené na jedné hromadě. Staré telefony najdete mezi novými, a vůbec nikomu to nevadí. Při pohledu na portfolio to vypadá, že je pro značku důležitější počet telefonů, než jejich kvalita nebo alespoň pokus o jakoukoliv hierarchii.

Klepněte pro větší obrázek
Na titulní stránce vyzdvihovaný smartphone X-Tigi Sharp 2... této značce se vyhněte velkým obloukem

Webová prezentace má velmi chabý překlad, u spousty telefonů se ani nedozvíte, jakou mají verzi Androidu. Mezi nejvyzdvihovanější funkce telefonů značky patří čtečka otisků prstů, podpora 4G sítí nebo 4 000mAh baterie. Na titulní stránce výrobce vyzdvihovaný model Sharp 2 má slogan „Super screen, Wonder No Limited“, což snad nejde ani smysluplně přeložit. Možná jako „Superdisplej, zázraky bez omezení“?

Klepněte pro větší obrázek
Staré a nové, chytré a hloupé. K tomu ještě notebooky a tablety. Prostě úplný chaos, v němž se u jednotlivých modelů nedočtete ani kompletní specifikace

„Zázrak“ ale bude, když si v portfoliu značky něco vyberete, protože to, co X-Tigi Mobile nabízí, vypadá už na první pohled jako úroveň, která už nemůže klesnout níže. Ještě, když výrobce do celého portfolia bez ladu a skladu přihazuje hloupé telefony, tablety a notebooky. Od X-Tigi Mobile se rozhodně držte co nejdál.

Máte pozitivní zkušenost s některým modelem méně známé čínské značky, nebo vám snad v seznamu chybí nějaký důležitý výrobce? Podělte se o váš komentář v diskusi pod článkem.

Adblock test (Why?)


Čínské „no name“ značky mobilů. Které stojí za úvahu a které radši úplně ignorovat - MobilMania.cz
Read More

No comments:

Post a Comment

Metro Awakening zve do tunelů moskevského metra ve virtuální realitě - INDIAN - INDIAN

Abychom vám mohli nabídnout co nejlepší zážitek z našich stránek, používáme ty nejmodernější technologie. Bez JAVASCRIPTU tyto stránky nem...