Předávání nejprestižnějších videoherních cen The Game Awards teprve oslaví první dekádu své existence, už teď je však stereotypní jako milostný život postaršího páru puritánů.
Moderátor Geoff Keighley dal dopředu vědět, že ani letos bychom neměli očekávat nějaké výrazné novinky. V praxi to tedy nejspíše bude zase znamenat zbytečně dlouhou prezentaci, při které Geoff s předstíraným nadšením střídavě ohlašuje vítěze všech jednatřiceti kategorií, pochlebuje zúčastněným hostům a pouští ukázky z chystaných her.
Jedna malá ovšem velmi vítaná změna přeci jen nastane, tentokrát už bychom totiž měli být ušetřeni nadužívaného reklamního jinglu „world premiere“, který dosud uváděl každý vysílaný trailer. Ne snad, že by několikasekundový pouták nebyl povedený, ale když ho za večer slyšíte alespoň dvacetkrát už několik let, začnete k němu cítit averzi, podobně jako k rádii vylouhovaným popovým hitům z éry normalizace.
Z Geoffových odpovědí na dotazy fanouškům vyplývá, že od této praktiky ustupuje. Diváci si totiž prý nikdy nebyli jistí, jestli šlo o první představení hry nebo jen nikdy dříve neviděné záběry Neznamená to tedy, že bychom snad dostali méně videí, než jsme byli zvyklí, jen budou uváděny jinou formou.
Dalším tématem, kterému se chtějí pořadatelé akce více věnovat, je zajištění bezpečnosti všech vystupujících. Během minulých ročníků už se totiž několikrát stalo, že dění na pódiu narušili nepozvaní chuligáni, kteří svých nezasloužených 15 sekund slávy využili k poněkud kryptickým vzkazům veřejnosti (viz náš článek). K tomu by letos dojít už nemělo.
Předávání herních cen se obejde bez neustálého opakování fráze „world premiere“ - iDNES.cz - iDNES.cz
Read More
No comments:
Post a Comment